
З В І Т
старости Колодіївського старостинського округу
Скалатської міської ради Тернопільського району
Тернопільської області
ОКСАНИ СЕНЬ
Керуючись Конституцією та Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Положенням про старосту та іншими нормативно-правовими документами, що визначають порядок його діяльності та взаємодії з Скалатською громадою звітую про роботу Колодіївського старостинського округу за 2024 рік.
За посадою та як член виконавчого комітету Скалатської міської ради, представляю інтереси жителів сіл Колодіївки, Панасівки. Беру участь у засіданнях сесії, виконавчого комітету міської ради, виконую доручення міської ради, її виконавчого комітету, інформую їх про виконання доручень, здійснюю прийом громадян по місцю роботи та за місцем проживання жителів сіл в межах робочого часу. Але в цьому є деякі труднощі, так як частина громадян не зовсім розуміють, що повноваження сільського голови та старости відрізняються, що я не є розпорядником коштів
В старостинському окрузі, як і раніше, здійснюється погосподарський облік, видаються довідки різного характеру, видаються довіреності та виконуються інші нотаріальні дії (посвідчення підпису, посвідчення копій документів, оформлення заповіту).
До складу Колодіївського старостинського округу входять два населених пункти. Загальна площа старостинського округу становить 666 га.
Станом на 01.01.2025 р. населення старостинського кругу становить 1260 осіб з них чоловіків 457 особа, жінок 803 особи, пенсійного віку – 349 осіб, дітей дошкільного віку – 40 осіб, шкільного – 142осіб.
Міграційний рух населення протягом 2024 року наступний:
- вибуло - 3 осіб;
- померло - 14 осіб;
- прибуло – 9 особа;
- зареєстровано народжених – 8 дітей.
На території старостинського округу проживають:
- 15 багатодітних родин, в яких виховується 53 дітей;
- 1 дитина під опікою;
- 49 захисників, призвано до лав ЗСУ. З них статус УБД мають 28 осіб;
- 41 діти війни;
- 3 сім’ї загиблого воїна;
- 4 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС;
- 38 осіб з інвалідністю всіх груп, з них 2 дітей
- 33 пристарілих громадян обслуговується соціальним працівником.
1. Місцеве самоврядування:
Видано довідок різного характеру – 543;
Зареєстровано нотаріальних дій – 38 із них:
- посвідчено заповіти –20;
- заяви- відмови -7;
- дублікат заповіту -0.
- довіреностей різного характеру - 11
Всього оформлено справ через програму «Соціальна Громада» - 81, а саме:
1. житлової субсидії - 57
Тверде паливо - 7
Пільги - 17;
2. Усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг – 54, з них:
- допомога сім’ям з дітьми- 29 , в тому числі
- допомога у зв’язку з вагітністю та пологами – 8;
- допомога при народженні – 8;
- державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям – 11;
- допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях – 11;
- державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю -7,
- допомога дітям померлого годувальника – 1;
- допомога на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком ЛКК закладу охорони здоров’я потребують постійного стороннього догляду (крім осіб з інвалідністю внаслідок війни) – 8.
- усім військовослужбовцям громади виплачено допомогу від міської ради у сумі 10 тисяч.
- Військовослужбовцям, які отримали поранення, виплачено допомогу в залежності від ступення важкості (від 5 до 50 тисяч) — 2.
- соціальна допомога на дітей-сиріт, та дітей позбавлених батьківського піклування, грошове забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам – 1;
- державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю – 20, в тому числі:
- допомога особам з інвалідністю з дитинства II групи – 5;
- допомога особам з інвалідністю з дитинства III групи – 15;
- пільга на придбання скрапленого газу та твердого палива – 7.
3. Взято на облік внутрішньо-переміщених осіб- 12.
4. Оформлено допомогу на проживання внутрішньо переміщених осіб -12.
Старостинський округ брав участь у програмі «Прихисток», які розмістили в своїх домоволодіннях ВПО, отримували компенсацію за проживання у них внутрішньо переміщених осіб.
Станом на 01.01.2025 року в Колодіївському закладі загальної середньої освіти навчається 138 учнів, з них 39 учнів пільгових категорій, працює 24 педагогічні працівники, з них 3 за сумісництвом та 12 працівників обслуговуючого персоналу.
Фінансування здійснюється з бюджету відділу освіти виконавчого комітету Скалатської міської ради Тернопільського району Тернопільської області.
Вартість харчування на одного учня в день в 2024-2025 навчальному році становить 27.00 грн.
Учні 1- 4 класів та пільгові категорії харчуються за рахунок бюджету Скалатської міської ради.
Для школи зроблено ремонт підвального приміщення, де облаштовано укриття для дітей та працівників . Проведено поточний ремонт шкільного приміщення. Здійснено капітальний ремонт даху актової зали коштами. Все придбано коштами спонсорів.
На фасаді школи відкрито три меморіальних дошки воїнам — Героям: Андрію Савку, Петру Миколюку, Руслану Морозу.
Працівниками старостату, освіти, культури та соціальними працівниками було придбано 3 FPV дрони для Збройних Сил України.
Подарунками до дня Святого Миколая забезпечили ТОВ «Агротехпрод», Агрохолдинг «Контінентал Фармерз Груп», Паб «Ранчо».
Функціонує дитячий садочок ЗДО на 32 - ліжко-місць, де працює 5 педагогічних працівники, 6 - обслуговуючого персоналу ( з них 2 сезонні). Наповнюваність 100%.
Харчування однієї дитини в день становить 32,70. грн..
I. Культура:
На території старостинського округу працює Панасівський сільський клуб, де працює 2 осіб, з них 1 за сумісництвом. В 2024 році працівники проводили онлайн заходи до всіх державних свят.
На території старостату працює бібліотека-філія, бібліотечний фонд якої становить 11546 одиниць. Станом на 01.01.2025 р. налічується 445 користувачів. У 2024 році зареєстровано 1765 відвідувань користувачів дорослих і 964 — дитячих.
II. Медицина:
На території Колодіївського старостинського округу працює амбулаторія загальної практики сімейної медицини . Обслуговує два села: Колодіївка та Панасівка. Працює 1 сімейний лікар, 1 медична сестра та санітарка ( на 0.5 ставки). Станом на 31.12.2024 зареєстровано пацієнтів 730 особи.
Зареєстровано хворих на прийом за 2024 рік – 831 осіб, викликів – 173.
Видано 147 довідок. Працює аптека «Шипшина»
4. Сільське господарство:
Землі на території старостинського округу обробляє 5 фермерських господарств: « Мрія Фармакінг»-976,61га (230 орендарів), «Агротехпрод» -10877га ( 156 орендарів), «Волова гора»-135,82га (41 орендар), «Дари ланів»-213,7га ( 17 орендарів), « Добродар Агро»-45га ( 20 орендарів). Є 32 одноосібники - 127,2012га.
Загальна площа сільськогосподарських земель Колодіївського старостату - 3791га
Станом на 01.01.2025 року на території старостинського округу в господарствах старостату утримують 92 ВРХ, в тому числі 39 корів, 58 свиней, 3 кіз, 5 коней.
Більша частина громадян села виживає за рахунок підсобного господарства, частина займається комерційною діяльністю, частина працює в м. Тернопіль, виїжджає на заробітки в інші регіони України та за кордон.
5. Спорт:
Спортивним життям на території старостату вже 46 років займається активіст села, член комітету спортивного товариства «Колос» Касіян Ф. Г. Спортсмени наших сіл є призерами та переможцями різноманітних спортивних змагань, в т.ч. «Краще спортивне село району». Сільський стадіон має волейбольну площадку, футбольне поле, мініфутбольне поле та природнє газонне покриття, 90 пластикових крісел.
6. Соціальний захист:
Найбільш незахищені верстви населення, одинокі пристарілі, ветеранів війни, особи з інвалідністю та учасники бойових дій обслуговуються 4 соціальними працівниками служби, . На обслуговуванні на даний час перебуває 33 особа. Скарг стосовно обслуговування до старостинського округу не надходило.
7. Торгівля:
На території старостату функціонують 7 приватних магазинів . В усіх цих торгівельних закладах завжди є товари першої необхідності. Асортимент товарообігу відповідає всім запитам місцевих жителів.
8. Відділення Укрпошти:
На території старостату працює поштове відділення зв’язку, де працює листоноша та
начальник поштового відділення . Години роботи: щоденно з 09.00 до 16:30 год.,
Це дуже добре, що сьогодні людям похилого віку, особам з інвалідністю завжди вчасно доставляється періодика, пенсії, субсидії на тверде паливо. Нарікань на роботу по обслуговуванню від населення до старостинського округу не надходило. Віділення пошти обслуговує 133 пенсіонери та 46 осіб, що отримують соціальну допомогу. Пошта приймає послуги: комунальні платежі, держмито та інші послуги в кількості 634 квитанції. Також міжнародні по Україні відправлення. За сприяння старости та спонсорів Задорожного Г.П. та Агрохолдинг «Континенталь» було придбано комп'ютерне обладнання.
9. Благоустрій села:
2024 рік видався досить насиченим і складним. Хоча ми не змогли виконати всіх намічених завдань по соціально-економічному розвитку села, але ми намагалися утримувати пам’ятники, могили, яких налічується 12 та їх території в належному стані.
Масових суботників не проводилося у зв’язку із забороною проведення масових заходів під час воєнного стану. Але все-таки проводилося впорядкування території старостинського округу працівниками старостату та небайдужими жителями сіл.
Працівниками старостинського округу,Скалатського комунального підприємства проводилися відповідні заходи по благоустрою території старостату Частково підсипали дороги відсівом. Дякуємо за співпрацю комунальному підприємству «Благоустрій Скалат»
Згідно графіку щотижня ( у четвер) в селах Колодіївка, Панасівка проводиться вивіз сміття від населення.
Упорядковано сільські кладовища. За допомогою техніки яку надали КП «Благоустрій Скалат» та працівників комунального підприємства вивезли сміття з сміттєвих баків які розташовані на кладовищах.
На жаль, вкрай проблемним питанням залишається наша культура та піклування про навколишнє природне середовище, коли всупереч здоровому глузду створюються стихійні сміттєзвалища та викидається сміття в лісосмуги, а проводити постійно прибирання всіх смітників практично неможливо. Недарма народна мудрість каже: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять». Тому і нам потрібно додержуватись народної мудрості, тоді і у нас будуть чисті і охайні села
На території сіл розміщені діючі церква св. Димитрія якій цього року виповниось 120 років, монастир св. Теодора Студита та костел Станіслава Костки. За сприяння старости з церковним комітетом, за спонсорські кошти («Волова гора», «Агротехпрод», «Дари ланів») та частково кошти парафіян, було встановлено фігуру Матері Божої та облаштовано прилеглу територію біля неї.
У селах є три ставки . Працює спілка рибалок (відповідальний — Кульбаба О. П.)
10. Розвинений волонтерський рух
Жителями сіл виготовляються окопні свічки та підпалювачі, закуповуються продукти харчування ( Задорожна О. М., Альбін О.А., Дохтич І. В., Гевчук О.В.). Плетіння маскувальних сіток в школі. Організовувались благодійні ярмарки, виготовлення авторських сувенірів.
В грудні відбулась поїздка старости з волонтерами в Краматорськ, Слов’янськ, Покровськ, Запоріжжя.
Будь-які починання і задуми на прийдешній рік починаються з побудови та складання плану роботи на поточний рік. План роботи неабияк координує та спрямовує роботу протягом року в правильному руслі. Це немовби годинник, який нагадує, що ще не все зроблено, час підганяє і що не потрібно зупинятися, а поспішати і досягати мети.
Отже, основними завданнями на 2025 рік є:
1. допомога ЗСУ.
Робота волонтерської кухні.
Плетіння маскувальних сіток.
Виготовлення окопних свічок
Проведення різних заходів (благодійного характеру) на підтримку ЗСУ.
Співпраця з волонтерськими організаціями та благодійними фондами.
І ще хочу сказати, що коли є бажання щось втілити в життя - це неодмінно відбудеться. Головне, щоб за тими бажаннями крилося щось добре, щось таке, щоб зачіпало інтереси всього села, всієї громади.
Сьогодні в Україні важкі часи, багато наших односельчан захищають рідний край від ворога. Я впевнена, що немає жодної людини, немає жодної установи , яка б не долучилася до волонтерської діяльності, що проходить на території Колодіївського старостинського округу.
Тож дякую всім, хто долучається до розвитку округу. Дякую жителям сіл, які підтримують, дають поради, слушні зауваження та конструктивну критику, доносять пропозиції для покращення життя громади. Це наш діалог, компроміс, допомога, узгодження дій та планів. Без співпраці та взаєморозуміння, не можливо було б втілити в життя нічого. Дякую всім, хто підтримує нас, хто допомагає і словом, і ділом, тим, хто не просто критикує, а вносить пропозиції з покращення життя громади, тим, хто робить наш старостинський округ кращим, тим, хто допомагає нам вистояти у цей складний військовий час! Дякую тим, хто розуміє, що від нашого внеску, роботи, активності в проведенні змін – наші села стануть кращими, бо нам тут жити, працювати, виховувати дітей. Дякую нашим спонсорам-аграріям, які завжди приходять на допомогу при вирішенні будь-яких питань у житті нашої громади
Та особливо хочеться від щирого серця сказати ДЯКУЮ нашим військовослужбовцям, які стоять на захисті нашого мирного життя, завдяки їм, ми можемо сьогодні працювати на благо наших сіл та держави. Всього до лав ЗСУ було призвано 49 воїнів. На жаль, троє загинуло.
Можливо, цей рік був не такий багатий подіями, економічним розвитком, але він приніс нам більше: розвиток людяності, милосердя, співчуття, співпереживання, зорганізованості, дух незламності та велику віру в наші сили, сили наших захисників, віру в перемогу!
Я з впевненістю можу сказати, що разом ми – велика сила! Що разом ми все подолаємо! Що разом ми переможемо! Що в 2024 році ми відсвяткуємо перемогу та втілимо всі наші плани та задуми!
Нехай цей рік буде роком повернення: повернення наших людей, воїнів – до своїх родин, полонених – до своїх домівок, переселенців – до своїх міст, повернення до звичайного життя, до щасливих хвилин без комендантської години, до земних радощів без повітряних тривог.