Проект ставки податку на нерухоме майно на 2020 рік

Повідомлення

про оприлюднення проекту рішення Скалатської міської ради “ Про затвердження ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Скалатської міської ради Підволочиського району Тернопільської області на 2020 рік”

Проект даного рішення розроблено відповідно до Конституції України, Податкового кодексу України, Відповідно до статей 9, 13 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, Постанови Кабінету Міністрів України № 1151 від 16.12.2015 року “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 р. № 308”, Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, економічний відділ Скалатської міської ради повідомляє про оприлюднення проекту регуляторного акта – рішення Скалатської міської ради “ Про затвердження ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Скалатської міської ради Підволочиського району Тернопільської області на 2020 рік”

Проект регуляторного акта визначає ставки ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2020 рік на території Скалатської міської ради.

Інформація про оприлюднення даного проекту регуляторного акта, проект регуляторного акта з додатками, відповідним аналізом регуляторного впливу розміщено в мережі Інтернет на офіційній сторінці Скалатської міської ради https://skalatmr.gov.ua/

Зауваження і пропозиції приймаються протягом одного місяця з дня оприлюднення проекту регуляторного акту та відповідного аналізу регуляторного впливу

Зауваження та пропозиції надсилати за адресою: 47851, вул. Грушевського,2, м.Скалат, Підволочиський район, Тернопільська область, економічний відділ Скалатської міської ради у письмовому вигляді або електронною поштою.

Посилання на повний документ:

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ проекту рішення Скалатської міської ради «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Скалатської міської ради на 2020 рік»


СКАЛАТСЬКА МІСЬКА РАДА

ПІДВОЛОЧИСЬКОГО РАЙОНУ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

51 СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я

Від 10 квітня 2019 року № 1803

Про розгляд проекту рішення

«Про встановлення податку

на нерухоме майно, відмінне від

земельної ділянки на території

Скалатської міської ради на 2020 рік»

Відповідно до ХІІ розділу ст.266 Податкового кодексу України, Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014р.№71-VIII, керуючись ст..26 п.24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою збільшення надходжень до місцевого бюджету, враховуючи пропозиції Комісія з питань прав людини, законності, правопорядку, депутатської діяльності, регламенту та етики, Комісія міської ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально - економічного розвитку міська рада:

ВИРІШИЛА:

  1. Встановити та затвердити на території Скалатської міської ради на 2020 рік ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичним та юридичним особам, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості згідно додатку.1
  2. Відповідно до п.п. 266.4.1. Податкового кодексу України база

оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120

кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх

часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку

квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх

часток), - на 180 кв. метрів.

  1. Пільги з податку, що сплачується на території Скалатської міської ради з об’єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб надаються відповідно до п.266.4 ст.266 Податкового кодексу України
  2. Затвердити Положення про розміри та порядок справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території Скалатської міської ради. (Додаток №2).
  3. Дане рішення набирає чинності з 1 січня 2020 року.
  4. Оприлюднити дане рішення на офіційному веб-сайті Скалатської міської ради.
  5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань соціально-економічного та культурного розвитку, планування бюджету та фінансів Скалатської міської ради.

Міський голова П.В.Савончак

Додаток. 1

до рішення № 1803

Ставки податку для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням міської ради в залежності від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі :

Об’єкт оподаткування

Ставка податку (у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року)

Об’єкти житлової нерухомості

Юридичні особи

Фізичні особи

1. Будівлі, віднесені до житлового фонду

1.1. Житловий будинок:

1.1.1. житловий будинок садибного типу з:

а) житлових приміщень

1

0,25

б) допоміжних (нежитлових) приміщень

1

0,05

1.2. Прибудова до житлового будинку садибного типу

1

0,5

3. Інші об’єкти житлової нерухомості віднесені до житлового фонду

1

0,5

Ставки податку для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, становлять :

Об’єкт оподаткування

розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року)

Об’єкти нежитлової нерухомості

Юридичні особи

Фізичні особи

Будівлі фінансового обслуговування адміністративно-побутові будівлі, будівлі для адміністративних цілей, А3С

1,5

1,5

- будівлі торговельні - торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів ,їдальні, кафе, бари, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування

1,5

1,5

Магазини, павільйони

1,5

1,5

Господарські (присадибні будівлі)

- допоміжні (нежитлові) приміщення (сараї, хліви, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні та ін)

1

0,05

будівлі та приміщення сільськогосподарського призначення, а саме: телятники, корівники, конюшні, споруди для вирощування молодняку, свинарники, будівлі птахівництва (пташники для вирощування бройлерів, дорослої птиці і молодняка, інкубатори), молочні комплекси. Будівлі для зберігання сільгосппродукції, а також споруди, що використовуються в якості технологічних (переробка м’ясо-молочної та зернової продукції), транспортних і ремонтних об’єктів, скади для зберігання техніки та інші

1

0,5

- гаражі –гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки

1,5

1

- будівлі промислові та склади

1,5

1

Інші об’єкти нежитлової нерухомості

1,5

1

I.1.3. Звільнити від оподаткування об’єктів нерухомості учасників АТО, учасників бойових дій, чорнобильців, інвалідів І та/або ІІ групи, одиноких матерів, що виховують 2-х або більше дітей віком до 18 років, релігійні організації, статути, яких зареєстровані в установленому законом порядку.

266 Податкового кодексу для фізичних осіб не застосовуються до:

-об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподаткованої площі, встановленої пп. 266.4.1зазначеного пункту (пільга у вигляді зменшення оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку);

- об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власником з метою одержання доходу (здаються в оренду, лізінг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності) (пп. 266.4.3 п. 266.4 ст. 266 Кодексу).

I. 1.5. База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи-платника податку, становить

- для житлових будинків(будинку) незалежно від їх кількості –120м.кв.,

- для квартир(квартири) незалежно від їх кількості 60 м.кв.

- для різних типів житлової площі-180 м.кв

I.1.5.1 За наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичниї особи - платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. м. (для квартири) та/або 500 кв. м (для будинку), сума податку збільшується на 25000 грн. на рік за кожен об’єкт житлової нерухомості (його частки)

Секретар міської ради Магмет С.М

ПОЛОЖЕННЯ про розміри та порядок справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Скалатської міської ради