ТЕРМІНОВО ШУКАЄМО КАНДИДАТІВ НА ПАТРОНАТ ТА БУДИНОК СІМЕЙНОГО ТИПУ

29.08.2023

ТЕРМІНОВО ШУКАЄМО КАНДИДАТІВ НА ПАТРОНАТ ТА БУДИНОК СІМЕЙНОГО ТИПУ

Діти та сім’ї нашої громади, які опинилися в скруті, достойні кращого життя. Ми проти влаштування дітей до інтернатів, бо потім вони повернуться і стануть знову нашим клопотом. Що ж робити, якщо залишити з батьками дитину небезпечно? Потрібно використати всі шанси!

Для нашої громади держава готова за свої кошти профінансувати послугу патронату та будинок сімейного типу.

Така унікальна послуга під назвою ПАТРОНАТ НАД ДИТИНОЮ ще з 2017 року запроваджена в Україні.

На сьогодні 230 патронатних сімей за фінансової підтримки держави допомогли більше 1,5 тис. дітям, які тимчасово не могли проживати у власних родинах.

Жодна з узятих під патронат дітей не потрапила до інтернату: повернулася до власної родини, або їй знайшли нових люблячих батьків.

Дитячий будинок сімейного типу — окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.[1]. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних. На виховання і спільне проживання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування беруть батьки. Діти перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання — до 23 років або до закінчення навчання. Орган, що ухвалив рішення про створення дитячого будинку сімейного типу, позачергово надає батькам-вихователям індивідуальний житловий будинок або багатокімнатну квартиру, у разі наявності, за нормами, встановленими законодавством. Надане в користування житлове приміщення повинне бути обладнане необхідними меблями, побутовою технікою та іншими предметами тривалого вжитку

ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ПРО ПАТРОНАТ ТА БУДИНОК СІМЕЙНОГО ТИПУ, отримати додаткову консультацію та роз’яснення особливостей патронату та будинку сімейного типу можна, зателефонувавши до:

місцевої служби у справах дітей 0686832457