Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Вітаємо довгожителя!

Гарячі новини
16.02.2021

15 лютого 100 років виповнилося жителю с. Старий Скалат Котішевському Івану Кондратійовичу. Він пережив два голодомори і колективізацію, до сих пір перебуває в ясному розумі і при хорошій пам’яті.

Народився 1921 року  в Одеській області в колишньому Котовську тепер Подільськ. Коли почалася Друга Світова війна він відбував службу в армії і в 1941 році потрапив на Білоруський фронт де служив зв’язковим-артилеристом. Був взятий у полон і до кінця війни перебував у таборах смерті в Німеччині. Пережив тяжкі умови праці, голод, знущання адже невільники були цілодобово заковані у дерев’яні кайданки і важко працювали на каменеломні. Звільнитися Івану Кондратійовичу допоміг випадок: під час бомбардування в’язні, яких вже приготували до смерті в крематорії розбіглися хто куди. Він своїм ходом зміг повернутися додому, де був ув’язнений в Нікополі як зрадник Вітчизни. Після реабілітації отримав фах електромонтера. За незалежної України Івана Кондратійовича нагородили орденом Великої Вітчизняної війни і дали звання полковника.

В 1952 році одружився і прожив зі своєю дружиною Оленою Степанівною довге і щасливе сімейне життя. Вони виховали троє дітей двох синів Василя та Валерія і дочку Катерину, 8 онуків, 11 правнуків та одну праправнучку. Дружина ювіляра теж була довгожителькою прожила до 98 років, померла кілька років тому.

У 2001 році переїхали жити до дочки, яка працювала вчителем російської мови та літератури  пізніше зарубіжної літератури у Староскалатській школі. Вона згадує що в їхній сім’ї завжди панувала атмосфера взаємоповаги, любові та сімейного затишку. Батько зовсім не конфліктна людина з веселою вдачею, діти ніколи не чули від нього лайливих слів та образ. Має золоті руки все життя ремонтував електроприлади, годинники, цікавився різними механізмами. В молоді роки захоплювався грою на гітарі. Діти з теплотою та вдячністю згадують своє дитинство і навідують батька, не зважаючи на відстань, не менше двох разів на рік.

Привітати ювіляра приїхав також голова Скалатської міської ради Петро Савончак, разом із діловодом с. Старий Скалат Журавель Наталією та працівниками Староскалатського будинку культури. Вони бажали довгожителю міцного здоров’я, радості від своїх онуків – правнуків і щоб він ще довго своєю мудрістю підтримував своїх рідних.

 

2018 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше