Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Лікарняні та декретні від Фонду отримали 2,6 млн працюючихза підсумками 2020 року

Пресрелізи
05.02.2021

Фонд соціального страхування України направив 17,4 млрд гривень на фінансування лікарняних, ізоляції від COVID-19, допомог по вагітності та пологах для працюючих, які тимчасово втратили працездатність упродовж 2020 року. Це на 20,7% або майже 3 млрд гривень більше, ніж за підсумками 2019 року.

Матеріальне забезпечення від Фонду отримали 2,6 млн застрахованих осіб.   Фондом у повному обсязі профінансовано заяви-розрахунки, подані страхувальниками (роботодавцями) упродовж 2020 року.

Зокрема, за оперативними даними на допомоги по тимчасовій втраті працездатності (у тому числі в разі потреби догляду за хворою дитиною і перебування на самоізоляції) Фонд направив 12,4 млрд гривень. Для здійснення виплат працюючим жінкам, які знаходились у декретній відпустці у минулому році, Фонд направив 4,9 млрд гривень. Допомоги на поховання профінансовано на загальну суму 0,05 млрд гривень.

ПорядокотриманняматеріальногозабезпеченнявідФонду:

  1. Отриманийвзакладіохорониздоров’ялистокнепрацездатностіпрацівникпередаєдоуповноваженоїособинапідприємстві–кадровика, табельникаабобухгалтера, длязаповненнязворотноїсторонилистканепрацездатності (визначеннястраховогостажузастрахованоїособитакількостіднів, заякібуденадаватисяматеріальнезабезпечення).
  2. ЛистокнепрацездатностіпередаютьнарозгляддоКомісії (уповноваженого) ізсоціальногострахуванняпідприємства, установи, організації (у строк до 10 календарних днів приймаєтьсярішеннящодонаданняматеріальногозабезпечення).
  3. Бухгалтеріястрахувальникарозраховуєсумуматеріальногозабезпеченнятаоформляєзаяву-розрахунокдляотриманняфінансуваннявідФонду. На це відведено до 5 робочих днів.
  4. Страхувальникподаєзаяву-розрахунокдоФонду (мирадиморобитицедистанційно), післячогона її підставі здійснюєтьсяперерахуванняФондомзаявленихкоштівнаспеціальнийрахунокстрахувальника. Дізнатись, чивжеперерахованоФондомкошти безпосередньо на рахунок роботодавця, застрахованіособиможутьутелеграм-каналіhttps://t.me/socialfundзатегом #фінансування_страхувальників, заякимщоденнооновлюєтьсяінформаціяпростанфінансуваннязаяв-розрахунків.
  5. Виплатароботодавцемматеріальногозабезпеченнязастрахованимособам здійснюєтьсяунайближчийпіслядняпризначеннядопомогистрок, установленийдлявиплатизаробітноїплати, абоодразупісляотриманнякоштіввідФонду.

 

Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України

 

Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше