Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Фонд нарахував 10,7 млрд гривень лікарняних і декретних допомог у першому півріччі

Новина
06.07.2021

За підсумками першого півріччя 2021 року Фонд соціального страхування України прийняв на фінансування листки непрацездатності по тимчасовій втраті працездатності, а також по вагітності та пологах на суму 10,7 млрд гривень.

За виплатами відповідно до загальнообов’язкового державного соціального страхування упродовж шести місяців звернулись понад 1,7 мільйона українців.

ПорядокотриманняматеріальногозабезпеченнявідФонду:

  1. Отриманийвзакладіохорониздоров’ялистокнепрацездатностіпрацівникпередаєдоуповноваженоїособинапідприємстві (кадровика, табельникаабобухгалтера). Ценеобхіднозробитинепізнішеніжупродовж 12 місяцівпісляотриманнялікарняноголистка. Якщо для застрахованої особи сформовано е-лікарняний, вона має повідомити про це роботодавця одразу після його створення будь-яким зручним обом способом (наприклад, телефоном).
  2. Листокнепрацездатності або е-лікарняний передаютьнарозглядКомісії (уповноваженого) ізсоціальногострахуванняпідприємства, установи, організації (приймаєтьсярішеннящодонаданняматеріальногозабезпечення). Строкрозглядудокументівіприйняттярішення – 10 календарнихднів після отримання листка непрацездатності від працівника (для паперових лікарняних), або 10 календарнихднів з дати завершення тимчасової непрацездатності (для е-лікарняних).
  3. Бухгалтеріястрахувальникарозраховуєсумуматеріальногозабезпеченнятаоформляєзаяву-розрахунокдляотриманняфінансуваннявідФонду. Страхувальникподаєзаяву-розрахунокдоФонду упродовж не більш ніж 5 робочих днів. Ми радимо подавати заяви-розрахунки в електронному вигляді.
  4. Саме від дати отримання Фондом заяви-розрахунку залежить дата фінансування допомоги. Аби слідкувати за станом фінансування онлайн, працівники мають дізнатись точну дату прийняття до фінансування заяви-розрахунку за своїм лікарняним. Це можна зробити безпосередньо в роботодавця, або у відділенні Фонду, де його зареєстровано. Контакти у розрізі регіонів: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/968493 (необхідно назвати свій ідентифікаційний код).
  5. Знаючи дату отримання Фондом заяви-розрахунку, працівникиможутьслідкуватизастаномфінансуваннясвоголікарняноголистка в телеграм-каналіФССУ: https://t.me/socialfund.
  6. Інформація щодо стану фінансування оновлюється в телеграм-каналі затегом #фінансування_оперативно. Післяздійсненняфінансуваннязнадобиться декілька банківських днів, доки кошти надійдуть на рахунок роботодавця – ця інформація відобразиться за тегом #фінансування_страхувальників у розрізі регіонів.
  7. Роботодавецьвиплачуєдопомогузастрахованійособіунайближчийпіслядняпризначеннядопомогистрок, установленийдлявиплатизаробітноїплати, або одразу після надходження коштів від Фонду.

 

 

 

Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України

2021 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше