Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Відбулися громадські слухання щодо обговорення ліквідації сміттєзвалища та можливості будівництва заводу з переробки відходів, що біологічно розкладаються на території існуючого сміттєзвалища (вул. Грушевського, м.Скалат)

Новина
04.02.2021

02 лютого відбулися громадські слухання щодо обговорення ліквідації сміттєзвалища та можливості будівництва заводу з переробки відходів, що біологічно розкладаються на території існуючого сміттєзвалища (вул. Грушевського, м.Скалат), на яких були присутні 43 учасники.

Коцюба І. запропонував із числа  присутніх призначити головуючим Марків М.М., секретарем громадських слухань обрали Колісник Н.Є., лічильна комісія:     Патрило М.В. Скуба М. Крамаренко Л.І.

Слухали: Про обговорення ліквідації  сміттєзвалища  та можливості будівництва з               переробки  відходів, що біологічно  розкладаються на територі існуючого сміттєзвалища (вул.Грушевського, м.Скалат).

 Головуючий запропонував представникам БРАУН ІНДА ТЕХНОЛОДЖІ виступити та представити проект будівництва заводу по виробництву біогазу.

Виступив Ігор Трушенко, розповів ,що компанія працює на території України протягом 5 років, займається будівництвом біоенергетичних  станцій та запропонував до перегляду презентацію заводу який пропонується збудувати на території Скалатської  міської  ради на прикладі міста БАД-Кестріц у Німеччині.

ВИСТУПИЛА Потерайко М.Б.- депутат Скалатської  міської ради з запитанням чи є на  території України вже такий завод?

 Трушенко І.М.- директор фірми інвестора: на даний  час на території України такий завод не побудований.

 Зіменко А.В.-депутат Скалатської  міської ради з запитанням  якої  потужності планується збудувати завод, оскільки населення  нашої  громади є  невеликим і відповідно сміття може  не вистачати.

Трушенко І.М.- директор фірми інвестора відповів, що на добу завод може  переробляти 26 тонн сміття, решту можна замінити вирощеною зеленою  масою.

 Поруцька М.Я. депутат Скалатської  міської  ради, поцікавилась  чи буде складуватись сміття на  полігоні.  Громада мала може  не вистачати сміття, в порівнянні із  містом Львів.

Трушенко І.М  Складуватись сміття не  буде, повністю  буде  розсортоване та вивезене з полігону.

Зіменко А.В.   пропозиція  поставити міні сортувальну лінію замість великого  заводу.

Савончак П.В. пояснив, що недостачу  сміття можна компенсувати відходами з полів  фермерів, відходів спиртозаводу, птахофабрики, висаджувати культури що дають біологічну  енергію.

 Поруцька М. Я. поцікавилась чи можливе будівництво  заводу поза  межами сіл набагато дальше  від  житлових будинків.

Савончак П.В.  відповів, що на сьогоднішній день є  ділянка розміром  9 га  між с.Колодіївка та Магдалівка, проте вона наразі в  постійному користуванні фірми Сват Поділля. Потрібно  вивчати питання.

Поруцька М.  пояснила ,що якщо б побудували далеко  від с.Криве, це знизить напругу між  людьми.

Лисецька В.О. депутат, поцікавилась наскільки  шкідливі  викиди   в повітря від  даного заводу.

Трушенко І.М  повідомив, що весь процес  проходить оцінку впливу  на довкілля та екологічно безпечний.

Лисецька В.О. повідомила, що люди зневірились, оскільки вже  був гіркий досвід сортувальної лінії,  а сміття привозили із Тернополя, без  згоди населення.

Марків М.М. поставив запитання  куди піде решту сміття не  придатного для виробництва біогазу.

Трушенко І.М.  Відповів, що  пластик переробляється  спеціальною  установкою, будівельні матеріали  будуть  використовувати для  доріг.

 Патрило  М.В.  повідомила, що по дорозі,  яка веде до  даного  смітника, вже на  даний  час неможливо  їхати транспортом, оскільки  дорога у вкрай  аварійному  стані.,  відсутні  тротуари, їздить багатотонний  транспорт.

  Поруцька М.Я.  повідомила, що люди настроєні позитивно  до  інвесторів, вони згідні на будівництво заводу, але не на  території діючого  сміттєзвалища. Також   поцікавилась  фінансовою частиною  проекту, а саме  який  внесок громади у будівництво даного  заводу.

  Трушенко І.М.  повідомив, що  вклад  громади 500тисяч євро на рік  протягом 4  років . Проте громада  може надати письмові гарантії, чим скоротить вклад в грошовому еквіваленті.

 Зіменко А.В.  повідомив, що бюджет  громади недостатній, аби виділяти такі  кошти, оскільки не  могли  виділити кошти на  придбання аеромобіля швидкої  допомоги.

 Виступила депутат Поруцька М.Я і повідомила

Висновок:   на думку жителів села вулиці Грушевського  та жителів громади , присутніх  на  громадських слуханнях, діюче  сміттєзвалище знаходиться занадто близько до населеного пункту, саме  тому жителі проти будівництва даного  заводу на діючому сміттєзвалищі, проте вони  не проти даного  заводу на дальшій  відстані  від села, або інших  земельних ділянках, віддалених від населених пунктів  громади.

ГОЛОВУЮЧИЙ : Хто за  пропозицію  побудувати завод на існуючому  сміттєзвалищі в м.Скалат?

Голосували : «за» ___0___

                            «проти» - ___43___

                            «утримались»- __0__

 

ГОЛОВУЮЧИЙ : Хто за  пропозицію вивчення економічної та фінансової  сторони  даного  питання та доцільності побудови заводу нам іншій  запропонованій  ділянці?

Голосували : «за» ___40___

                            «проти» - ___3___

                            «утримались»- __0__

Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше